Co je to oddíl?

Skautský oddíl je základní výchovnou jednotkou ve skautingu. Představuje skupinu lidí, převážně dětí, kterou vede vůdce oddílu. Může být čistě chlapecký, čistě dívčí, ale i smíšený. Náš oddíl se řadí mezi oddíly smíšené.

Oddíl se může dále dělit do družin (u vlčat do tzv. šestek). U nás se jedná o družiny Veverek, Fialek, Paviánů, Stébel trav a šestku Bizonů.

Každý oddíl musí mít vůdce. Podmínkou vykonávání pozice vůdce je složená vůdcovská zkouška.

Oddíly bývají organizovány ve střediscích, tím naším je středisko Vydří stopa Sušice.

Kdo jsme my?

Náš oddíl je složený z dětí z Hlavňovic, Velhartic, a především okolních malých podhorských vesniček. Naše činnost je zaměřena nejen na zdokonalování se ve skautských dovednostech, plnění stezek a stupňů zdatnosti, ale především na prohlubování přátelství a budování správné party. K tomu nám slouží především výpravy, účast na skautských závodech, tábory a puťáky. Od toho se také odvíjí název našeho oddílu – POUTNÍCI, jelikož rádi putujeme po krásných koutech naší země.